Styrelsen 2013-2014.

Ordförande

Birgitta Magnusson


  "Slöjd är glädje"




0705-654975


alltid_textil@hotmail.se

Ledamot

Ulla Engström

"Skaparglädje att med olika tekniker, material, huvud och händer skapa alster som sinnen tänder"

0767-631916


ulla.g.e@telia.com

Ledamot

Bror Forslund


"Själen i slöjden berikar livet"


0708-872576


brorforslund@hotmail.com

Ledamot

Ann-Marie Olmarker


"Att slöjda är meditativt"


0733-260526


Olmarker.ann-marie@telia.com

Vice ordförande

Maj-Britt Öberg


"Hemslöjd ger glädje-förr, nu & alltid"



maj-britt@telia.com

Ledamot

Gundla Johnson


"Hemslöjd i tiden"






gundlajohnson@hotmail.com

Ledamot

Birgitta Larsson


"Slöjd är roligt, lustfyllt och skapar ringar på vattnet"

birgitta.c.larsson@telia.com

Kassör

Gun Börjesson






0300-540093


styrelsen@hemslojdsgillet.se

Ledamot

Britt-Marie Olsson






0707-444285


ask.embla@aecad.se

Ledamot

Kerstin Palm


"Att slöjda är en härlig del av mitt liv"

Berta.Palm@telia.com

Görel Pehrson

Sekreterare

Görel Pehrson


"Hand och hjärta formar slöjden in i framtiden"


0704-593064


gorel.pehrson@kungsbacka.se

Ledamot

Elisabeth Fraenckel


"Slöjd skapar glädje"




elisabeth.fraenckel@gmail.com

Ledamot

Eva Eliasson







eva.dockor@telia.com

Våra partners:


Vi samarbetar med följande organisationer i Kungsbacka.




KONTAKTA OSS


Adress (vävstugan):

Skogsallen 18-12, källarlokal


Mail:

kontakt@hemslojdsgillet.se


Mobilnummer till ordförande:

076 763 19 16

FÖLJ OSS


Facebook




Hemslöjdsgillet 

i Kungsbacka